Kaip pradėti nuosavą verslą?

įmonės steigimasTikėtina, kad kiekvienas dirbantis samdomą darbą vis pasvajoja dirbti sau – pradėti savo nuosavą verslą. Tačiau nedažnas iš tiesų pradeda vykdyti žingsnius link savo nuosavo verslo. Gali atrodyti, kad tai labai paprasta: sugalvoji idėją, įsteigi įmonę ir pradedi dirbti. Taip, įmonių steigimas – vienas iš svarbiausių nuosavo verslo kūrimo etapų, bet tai ne vienintelis. 

Prieš pradedant bet kokią veiklą, o tuo labiau nuosavo verslo steigimą, svarbu atlikti būtinus tam žingsnius. 

4 žingsniai nuosavo verslo link

Idėjos ir įmonės steigimo dokumentų nepakaks, kad pradėtumėte verslą. Svarbu, kad tas verslas nuo pirmų dienų būtų pastatytas ant tvirtų pamatų ir turėtų šansą plėstis ir būti sėkmingas. Svarbu nepraleisti nei vieno žingsnio verslo kūrime. 

1 žingsnis – verslo idėja ir rinkos tyrimas

Paprastai naujas verslas pradedamas jau turint kažkokią idėją. Tačiau svarbu, kad ta idėja ir naujas verslas išspręstų kažkokią problemą, patenkintų rinkos poreikį ar pasiūlytų rinkai to, ko ji nori. Atsakykite sau – ar esamai rinkai reikia mano produktų ar paslaugų? Kokia yra konkurencija? Kam reikia mano prekių / paslaugų? Taip pat atsakykite sau į klausimą – Kodėl jūs norite turėti savo verslą? 

2 žingsnis – verslo planas

Sėkmingam idėjos įgyvendinimui reikia parengti verslo planą. Jo tikrai prireiks, jei mėginsite prisitraukti investuotojų ar gauti paramą iš finansinių įstaigų. 

Jei planą rengiatės sau – užteks ir vieno puslapio plano, kuriame suteiksite aiškumo sau, nusistatysite savo lūkesčius ir užduotis, kurias reiks įgyvendinti kuriant verslą. Tik nepraleiskite šio žingsnio. Rašytinis verslo planas – priduoda idėjai realumo ir aiškumo. 

3 žingsnis – verslo forma

Jūsų verslas gali būti pradėtas kaip individuali veikla, individuali įmonė, bendrija, ribotos atsakomybės bendrovė. Įsivertinkite jums naudingiausią modelį – trumpoje perspektyvoje ir ilgoje. Galite pasirinkti pradinę verslo formą, o po kažkurio laiko tarpo įvertinti ir pakeisti savo formą, jei matysite, kad verslas sėkmingai auga ir keičiasi poreikiai. 

Atsižvelgiant į verslo sudėtingumą, gali būti verta pasikonsultuoti su finansines ir teisines paslaugas teikiančia įmone, kad įvertintumėte savo pasirinktą verslo formą.

4 žingsnis – verslo finansavimas

Norint pradėti verslą, nereikia daug pinigų, tačiau tam reikės pradinių investicijų, taip pat galimybės padengti einamąsias išlaidas prieš gaunant pelną. Sudėkite skaičiuoklę, kurioje apskaičiuojamos vienkartinės jūsų verslo pradžios išlaidos (licencijos ir leidimai, įranga, teisiniai mokesčiai, draudimas, prekės ženklo kūrimas, rinkos tyrimai, inventorius, prekių ženklų žymėjimas, turto nuoma ir kt.), bei nepamirškite apskaičiuoti ateinančių kelių mėnesių kasmėnesinių išlaidų. 

Jei matote, kad prireiks papildomų investuotojų iš šono – apgalvokite kokie tradiciniai ar netradiciniai šaltiniai yra galimi jūsų atveju. 

Įmonė įsteigta – kas toliau?

Kai jūsų verslas pradės veikti, turite pradėti pritraukti klientus ir partnerius. Nepamirškite sukurti savo verslo rinkodaros plano. Atlikite išsamų rinkodaros modelių ir idėjų tyrimą, bei nuspręskite kaip galite efektyviausiai reklamuoti savo verslą. Patyrinėkite savo konkurentų naudojamus tradicinius ir skaitmeninius rinkodaros būdus. Ir nepamirškite socialinių tinklų – šiuo metu ten didžioji dalis klientų renkasi ir bendrauja. 

Taigi, atlikę žingsnius nepamirškite, kad tai tik verslo pagrindai. Verslas yra nesibaigiantis procesas. Sėkmė nenusišypsos per naktį, tam reikės nuoseklaus ir nuoširdaus darbo ir pastangų, bei atsakingo požiūrio į savo verslą. 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Finansai
Taip Pat Skaitykite