Gyvename laikais, kai vis daugiau žmonių iš visiškai skirtingų sluoksnių bando atrasti save, išsikelia iš miesto ir kuria savo ūkius. Atsižvelgdami į ypatingą patirtį ir žinias, kurių reikia tokiam darbui, esame įsitikinę, kad mūsų vadovas padės jums žengti teisingus žingsnius jūsų svajonės link.
Visų pirma, jūs turite suprasti, ką tiksliai daro ūkininkai, kokiu maistu jie maitina gyvūlius. Vienas iš kokybiškiausių yra https://www.dimedium.lt tiekėjo. Taip pat paaiškinsime kaip išsirinkti sau tinkamą rinką.
Ką veikia ūkininkai?
Ūkininkas yra bet kuris asmuo, dirbantis ūkyje, auginantis gyvulius tiek maistui, tiek žaliavai (pavyzdžiui, medvilnei). Manoma, kad ūkininkai – tai žmonės, kurie myli gamtą ir visą laiką leidžia lauke augindami augalus ir gyvūnus. Tai tik iš dalies tiesa. Tačiau šiuolaikiniai ūkininkai gali būti šiltnamyje visą dieną be saulės šviesos. Turite suprasti, kad ūkininkas neturi aiškaus darbo grafiko. Jie priversti dirbti su gyvais organizmais, kurie nenori gyventi pagal grafiką. Ūkininkui labai sunku sudaryti grafiką, kurio jis laikytųsi. Kai kurie ūkininkai neturi atostogų ir atostogų. Turite suprasti, kad ūkininkavimas reikalauja atsidavimo.
Tinkamos kultūros pasirinkimas
Pirmiausia turite pasirinkti, ką tiksliai norite auginti. Nors tai gali atrodyti labai paprasta užduotis, pasirinkti bus labai sunku. Augalo ar gyvūno pasirinkimas bus vienas svarbiausių sprendimų jūsų gyvenime. Yra keletas ūkių tipų, kurie skiriasi gamybos rūšimi. Visų pirma, verta pabrėžti:
Žemdirbystė
Vaismedžių auginimas, vaisių ir daržovių gamyba, medienos gamyba, komposto gamyba, grūdų ir žolelių auginimas, vyno gamyba, uogų auginimas ir pan. Daugumą šių kultūrų galima laisvai auginti lauke. Kai kuriems iš jų reikės statyti šiltnamius.
Galvijų auginimas
Tokie ūkininkai augina įvairius gyvulius pienui, mėsai ar kiaušiniams. Pavyzdžiui, karvės, avys, kiaulės, naminiai paukščiai ir pan. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios šalys paukštininkystę įtraukė į atskirą kategoriją.
Bitininkystė
Bitininkystė yra ypatinga ūkininkavimo forma. Ūkininkai augina bites, kurios neša medų, žiedadulkes ar vašką.
Sraigių auginimas
Kai kurie ūkininkai sraiges augina mėsai arba jų sekretui.
Veisimosi kirminai
Kiti ūkininkai naudoja sliekų fermas, kad biologines atliekas paverstų trąšomis.
Prieš pradėdami dirbti viena ar kita kryptimi, turite sužinoti viską apie pasirinktą kultūrą ar gyvūną. Išsirinkus 3–4 pasėlius, reikėtų kreiptis į vietinius augintojus ir augalų tiekėjus, kurie tiksliai išsiaiškintų, kurios veislės tinka auginti jūsų vietovėje.
Rinkos vertinimas
Visų pirma, jūs turite suprasti, kas tiksliai pirks jūsų produktą. Kas pirks jūsų gaminius? Kiek pirkėjų jūsų vietovėje nori pirkti tokius produktus? Už kokią kainą jie perka tą patį produktą? Ar jie atsiskaito grynaisiais ar kortelėmis? Kada jie nori įsigyti šį produktą? Ar derantis dėl geresnės kainos jums prireiks sandėlio? Ar galite eksportuoti savo produktus klientams kitose šalyse? Ar yra reali jūsų pasirinktų gaminių paklausa?
Labai dažnai ūkininkai daro lemtingą klaidą pradėdami dirbti su viena iš pasėlių, negavę atsakymo į šiuos klausimus. Jei paklausos nėra, tikėtina, kad žlugsite net nepaisant puikios jūsų produktų kokybės. Štai kodėl turėtumėte pradėti nuo savo pasėlių rinkos potencialo analizės ir įvertinimo. Be to, galite neįtraukti tam tikrų rūšių augalų, kurių negalite parduoti. Kai kuriais atvejais galite prisijungti prie konkrečios asociacijos, kad gautumėte pradinę paramą.
Daugelyje šalių ūkininkai, auginantys vienos rūšies prekes, jungiasi į asociacijas. Asociacija kuria savo padalinį, kuris ieško rinkų gatavai produkcijai. Pasirodo, ūkininkai moka nedidelį mokestį už pardavimo kanalų gavimą ir reklamines kampanijas. Taip jie gali sutelkti dėmesį į savo darbą. Tačiau visada turėtumėte pasirinkti atsarginį variantą, jei paklausa patenka į pagrindinį pardavimo kanalą.
Šaltinis: https://www.dimedium.lt